E-mail

Gyncentrum

E-mail

a.pytlowska@gyncentrum.pl

Telefon

00 48 535 178 386

USG 3D/4D HD live

Klinika Gyncentrum posiada nowoczesną pracownię ultrasonograficzną wyposażoną w zaawansowany sprzęt USG wyposażony w technologię 3D/4D HD LIVE. 

Dzięki technologii HD LIVE przyszli rodzice mogą, zarówno we wczesnej jak i zaawansowanej ciąży, zobaczyć niemal rzeczywisty obraz dziecka. Dzieje się tak dzięki rekonstrukcji powierzchni ciała płodu.

 

Technologia 3D /4D HD LIVE daje nie tylko możliwość pokazania rodzicom ruchów i zachowań dziecka, jego uśmiechów, grymasów, zaciskających się piąstek, czy też pokazania języka, ale również dokładniejszej diagnostyki wad płodu. Szczególnie ma to znaczenie przy ocenie twarzy płodu, służy również do dokładniejszej oceny kręgosłupa, kończyn i powłok brzusznych płodu.

Ultrasonografia trójwymiarowa oceny serca STIC pozwala także na oglądanie serca płodu w kilku płaszczyznach oraz na jego przestrzenną ocenę. Techniki VCI, OMNI VIEW oraz SECTIONAL PLANES znajdują natomiast zastosowanie w ocenie przestrzennej ośrodkowego układu nerwowego płodu.

 

Badania trójwymiarowe w czasie rzeczywistym dają możliwość nawiązania pierwszej więzi rodzicielskiej już podczas trwania ciąży i w trakcie oczekiwania na przyjście dziecka na świat.

Zdjęcia i filmy DVD z tego typu badania są bezcenną pamiątką dla przyszłych rodziców.

W klinice Gyncentrum badania USG wykonywane są przez wykwalifikowanych lekarzy posiadających certyfikat londyńskiej organizacji – Fetal Medicine Foundation (FMF) potwierdzający najwyższe kwalifikacje i umiejętności dotyczące diagnostyki genetycznej ciąży, Certyfikat wykonywania badań wg standardu International Society of Ultrasound in Obstetric and Gynecology oraz Certyfikat Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (USG PTG).

Obraz dziecka w wymiarze HD LIVE daje możliwość uzyskania obrazów praktycznie porównywalnych z oceną fetoskopową płodu – metodą polegającą na wprowadzeniu kamery i obserwacji płodu na żywo. Technika fetoskopii nie jest stosowana rutynowo, wykorzystywana jest tylko w trakcie zabiegów terapii wewnątrzmacicznej płodu.

 

Przykładowy film:

 

00 48 608 767 231 office@gyncentrum.pl Gyncentrum on Facebook